Bli medlem →

Ny hovedtrener for klubbens jentesatsing er klar

Slovakiske Nikola Nedoroscikova blir ny hovedtrener for klubbens jentesatsing.

28 år gamle Nedoroscikova kommer fra proffspill i Europa og vant senest forrige sesong ligaen på Island med Fjolnir. Hun har spilt collegebasket i USA og vært innom både Slovakia og Portugal.

Nikola var med å vinne den Islandske toppligaen våren 2022


Hun ønsker nå å satse på en trenerkarriere og kommer til Bergen sammen med Hugo Salgado. De har akkurat giftet seg og skal nå jobbe sammen i Frøya.

Med et vinnende vesen og erfaring som coach både fra Island og Slovakia er vi trygge på at Nikola vil bli en god etterfølger for Sofia Burkow. Sofia som har gjort en veldig flott jobb med jentene våre de to sesongene hun har vært involvert i klubben.


Vi startet et arbeid for noen år siden med å utvikle en stor og bred jentesatsing i Frøya. Der har vi kommet godt i gang. Det at vi nå får inn en coach med erfaring fra nasjoner vi ser opp til basketmessig mener vi vil være med å styrke denne satsningen sier daglig leder i Frøya, Baard Stoller.

Vi gleder oss til å bli bedre kjent med Nikola den kommende sesongen!